O nás

Kdo jsme? ARMEX logo

Naše firma ARMEX PLZEŇ s.r.o. se skládá ze dvou středisek. Obchodní středisko v sídle firmy v Chrástu a servis armatur kde máme obchodní zastoupení firmy HEROSE v Chrástu. Jsme oprávněni k prodeji, seřizování a opravám pojistných ventilů i ostatních výrobků německé firmy HEROSE. Seřizujeme a opravujeme pojistné ventily i ostatní průmyslové armatury od různých výrobců. Dodáváme, převážně pro průmyslové organizace, ale také formou maloprodeje drobným živnostníkům a koncovým zákazníkům. Prodáváme armatury ruční, s pneu a elektro pohonem včetně veškerého příslušenství v provedení litina, černá ocel, nerezová ocel i plast, na běžná média, ale i na abrazivní a chemické látky. Naši dlouholetí zkušení pracovníci Vám rádi nabídnou vše z našeho širokého sortimentu a v případě potřeby navrhnou náhradu, za již nevyráběné armatury. Při návštěvě našich provozoven jistě oceníte, mimo jiné i přístup a ochotu obchodníků.

Historie HEROSE

V roce 1873 založil slévačský mistr Theodor Rose v Hamburku-Altoně továrnu na armatury TH.ROSE KG a začal s výrobou armatur pro stavbu lodí a stavebnictví. Firma HERO ARMATUREN G.M.B.H. v Bad Oldesloe zhotovovala jako doplněk k této výrobě od r. 1921 především průmyslové armatury v různém provedení. Společnost HEROSE G.M.B.H. ARMATUREN UND METALLE byla založena v roce 1947 jako obchodní společnost těchto dvou výrobců. Tyto firmy jsou od roku 1992 sloučeny pod společným firemním názvem HEROSE (=HERO+ROSE). Sídlí v Bad Oldesloe mezi hansovními městy Lűbeckem a Hamburkem. V roce 1996 byl zřízen výrobní podnik, ve kterém jsou nadále vyráběny vysoce kvalitní armatury. V současné době se používají výrobky společnosti HEROSE ve více než 85 zemích nejen v Evropě, ale po celém světě. Více než 140 let tradice zavazuje svoji vysokou kvalitou a spolehlivostí produktů.

Historie ARMEX

Firma ARMEX PLZEŇ s.r.o. byla založena v dubnu 1993, jako dceřiná společnost firmy ARMEX DĚČÍN s.r.o., dnes ARMEX holding a.s. Firma prodává armatury a příslušenství na vodu – topení a plyn, převážně pro odvětví průmyslu. V říjnu 2008 se osamostatňuje a jedinými vlastníky se stávají, jeden ze zakladatelů Vladimír Šára a Miroslav Šafanda, který převzal podíl od dalšího spoluzakladatele firmy, pana Václava Šafandy. V prvních letech existence společnosti, byly hlavním sortimentem výrobky SČA Ústí nad Labem, Sigmy /dnes JMA/ Hodonín, Armaturky Vranová Lhota, LDM Česká Třebová, ABO valve. Se vznikem nových výrobních organizací, rozšířením dovozu zahraničních výrobků, získáváním zkušeností a znalostí zaměstnanců firmy se postupně sortiment rozšiřoval i na specielní armatury z nerezové oceli, z plastů a podobně, pro náročné provozní podmínky / vysoké tlaky, teploty a agresivní média. Koncem roku 2014 majitelé firmy využili nabídky bývalého zaměstnance, později majitele firmy „ Armatury Špiral s.r.o.“ a odkoupili od něho, zařízení a později i celý objekt. Tím ARMEX PLZEŇ s.r.o. převzala provoz servis armatur a veškerou činnost, jako je seřizování pojistných ventilů, repase a opravy použitých armatur a v neposlední řadě se stal autorizovaným servisem německé firmy HEROSE. Provozovna nabízí, ze skladových zásob pojistné ventily HEROSE a na objednávku zajišťuje i další výrobky, této firmy.